Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz, Koltuk döşeme koltuklarda görünüş değişikliği yapar. Koltukların kumaş ile kaplanma işlemine ve bu işlemi oluşturan aşamalara denir. Kumaş döşemesi yapılmadan evvel aşamaların tamamlanması gerekli olan husustur. İskeleti hazırlanır ve yay, lastik kolon gibi malzemelerle oturum kısımları kapatılır. Koltuğa işlem yapılması için koltuğun üzerini kaplayan astar çıkarılır. Koltuğun üzeri sünger ile kaplanır. İç kısımlar tamamen doldurulur ve kumaş deri ile kaplanır. Hazır olan minderler koltuğa yerleştirilir. Koltuğun ayakları monte edilir. Böylelikle de koltuk ambalaja hazır hale gelir.

Koltuk döşeme tasarımı tamamen koltuğu kullanan ve yenilemek isteyen kişinin kendi zevk ve fikirleriyle örtüşür. Kişinin kullanmakta olduğu eski koltukları ya da koltuk işlevini gören herhangi bir materyali yenilemek istemesiyle başlayan bu süreç, tüm mobilya bileşenlerini en başından itibaren yenileme dekorasyonuna tabi tutulması ile gerçekleşir. Tam anlamıyla kişiye özel bir dekorasyon olup yenileme işlemidir koltuk yüz değişimi. Yenileme dekorasyonu olarak ele alınacak ürünün iç iskeleti, kumaşı ve iç bileşen tamiri ve diğer model üzerinde yapılacak olan değişimlerin tamamı koltuk döşemesi adı altında gelişen süreçlerdir.

Koltuk Döşeme işlemi neden gereklidir?

Koltuk döşeme, herhangi bir oturma grubuna uygulanabilir. Yeni oturma grubuna ihtiyacı olan, eski oturma grubunu kullanmaktan sıkılan, daha modern bir görüntü isteyen insanların başvurduğu bir işlemdir. Koltuk döşemenin en cezbedici yanı insanların kendi zevklerine göre yaptırabilmeleridir.

Döşeme için son derece mühim olan uygunluğunda önemli olduğu koltuk tamiri işlevlerinde tüm aksesuarlarda değişime göre baz alınarak uygulanmaya koyulmasıdır. Maliyetinin yeni alınacak mobilyalara nazaran daha ucuz olduğu koltuk döşeme işleminin sağladığı avantajların en başında bütçeyi zorlamaması yatmaktadır.

Genel anlamda koltuklar uzun işlemlerden geçerek hazırlanmaktadır. Koltuk döşeme için kullanılan malzemelerin kaliteli olması ne kadar önemli ise bu işi yapanların işlerindeki başarıları ve uzmanlıkları o kadar önemlidir. Ustaların kaliteli zanaatkarlar olması koltuğunuzu emin ellere emanet ettiğinizi gösterir ve bu da rahat bir nefes almanıza vesile olur. Bu nedenle kullanılan malzemelerin seçimi ve işi yapacak olan kadronun iyi seçilmesi gerekli olan bir noktadır. Aksi taktirde eskisine göre daha kötü koltuklarla karşılaşabilirsiniz.

HizmetlerimizHizmetlerimiz